200x200

Єдина Країна! Единая Страна!
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu

                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Наша історія

2 жовтня 2020 року виповнюється 80 років з дня заснування системи професійно-технічної освіти України. Завдяки роботі професійно-технічних закладів мільйони молодих людей здобули кваліфікацію, яка стала їм путівкою в життя.  Значне місце в системі  обласної професійно-технічної освіти займає Арбузинський професійний аграрний ліцей.
Арбузинське сільське професійно-технічне училище № 9 було засноване 1 жовтня 1963 року. На початку свого існування училище готувало спеціалістів лише з таких професій: Тракторист-машиніст, Слюсар-ремонтник, Майстер-наладчик сільськогосподарської техніки.
У 1982 році, за потребами господарств району та області, училище почало готувати ще й Кухарів, Кондитерів, Плодоовочівників, Лаборантів хіміко-бактеріологічного аналізу, Обліковців молока на молочнотоварних фермах та комплексах.
   
У 1984 році освітній заклад було перейменовано в ПТУ № 39. З цього року учні почали отримувати разом з професією і повну загальну середню освіту.
З 1989 року училище функціонує у новому сучасному триповерховому корпусі. З 1991 року освітній заклад розширив перелік професій, отримавши ліцензію для підготовки Продавців продовольчих та непродовольчих товарів, а ще через кілька років – Бухгалтерів.
1 липня 2003 року училище було реорганізовано в Арбузинський професійний аграрний ліцей. Через рік у закладі розпочалась підготовка фахівців сфери ресторанного господарства  – Офіціантів та Барменів, а з 2005 року – Операторів комп’ютерного набору.

Арбузинський професійний аграрний ліцей працює та розвивається завдяки внеску кожного із директорів:

Скок Іван Юхимович - з жовтня 1963 року по травень 1974 року;

Салагор Анатолій Олексійович - з травня 1974 року по травень 1975 року;

Сердюк Іван Григорович - з травня 1975 року по грудень 1977 року;

Гордійчук Василь Петрович - з січня 1979 року по жовтень 1985 року;

Алефіренко Іван Семенович - з жовтня 1985 по грудень 1988 року;

Лаврик Володимир Миколайович - з грудня 1988 року по січень 1996 року;

Симоненко Олена Іванівна - з квітня 1996 року по вересень 1998 року;

Петренко Людмила Миколаївна - з лютого 1999 року по теперішній час.

Ми пам’ятаємо багато педагогічних працівників, які довгий час працювали та передавали свої знання молодому поколінню: Жук А.Ф., Слабий А.М., Медлярський М.М., Чмир Л.М., Мовчан І.М., Калайда І.Д., Бугай С.М., Левіна В.Г., Русова А.І., Будулуца Т.М., Подвисоцька Т.Г., Пересунько В.Г., Савченко О.М., Якименко В.А., Мельникова Т.М., Короткий В.А., Рудик О.П., Петренко І.М., Голуб А.А.

З 1 вересня 2020 року у ліцеї навчаються 325 учнів. Колектив освітнього закладу налічує зараз 63 особи, з них педагогічних працівників – 30. Це викладачі загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовок, майстри виробничого навчання, психолог, вихователь, методист, адміністрація.
Ліцей має три корпуси, де розміщено 23 предметні кабінети та лабораторії, обладнані сучасними технічними засобами навчання. Заклад фінансується з обласного бюджету, а також зі спеціального рахунку навчального господарства, яке налічує 243 га орної землі, навчальний полігон, багато сільськогосподарської техніки.
Ліцей має гуртожиток на 120 місць, їдальню, актову залу, бібліотеку, тренажерну залу, спортивну площадку. У закладі гарно, затишно, своєчасно проводяться ремонти, створюються комфортні умови для навчання, проживання і відпочинку учнів. Працюють гуртки художньо-естетичного напрямку та спортивні секції.
Протягом року в ліцеї проводяться різноманітні свята, концерти, спортивні змагання. Учням дуже цікаво навчатися у цьому освітньому закладі.

   

   

В ліцеї проліцензовано і проатестовано 13 професій, що дає змогу ефективно навчати випускників шкіл Арбузинщини, а також надавати освітні послуги незайнятому населенню завдяки тісній співпраці з Арбузинською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості.

За роки існування освітнього закладу тут здобули різні професії 14,5 тисяч випускників, які успішно працюють майже в усіх державних та приватних підприємствах і установах Арбузинщини, на теренах нашої області, України та в інших країнах.

Історія ліцею триває. Він впевнено йде вперед, продовжуючи свій літопис гарними справами та досягненнями учнів, педагогів та випускників.