200x200

Єдина Країна! Единая Страна!
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu

                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Вечір–зустріч «Свято поля, хліба і душі»

Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав Указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції. Свято в Україні відзначається дуже широко. Шанобливе ставлення до аграріїв завжди було в Україні, з покон віків її називали житницею всієї Європи.

З метою виховання у підростаючого покоління шани та поваги до святого хліба, почесної та нелегкої праці хліборобів і ознайомлення з професією хлібороба, провідний фахівець з питань зайнятості Арбузинського районного центру зайнятості Шарата Оксана Миколаївна разом з соціальними партнерами Арбузинською  районною дитячою бібліотекою 15 листопада 2017 року святкували вечір–зустрічі «Свято поля, хліба і душі» на який завітали  Дяченко Віталій Михайлович, класний керівник 5-го класу Арбузинської ЗОШ №1 зі своїми вихованцями.

Почесними гостями були: виконуюча обов’язки начальника відділу агропромислового комплексу Пелипенко Тетяна Сергіївна; голова районної ради ветеранів Дроботун Олександр Миколайович і Короткий Володимир Андрійович, майстер виробничого навчання Арбузинського АПАЛу. Володимир Андрійович має майже 40-річний трудовий стаж, працював трактористом, водієм, комбайнером в рідному селищі Арбузинка. Маючи велику любов до праці, Володимир Андрійович протягом життя здобував хліборобські професії у Арбузинському ліцеї та Миколаївському національному аграрному університеті, працював у колгоспі та ліцеї. Хоча сам він людина скромна, не любить вихвалятися своїми заслугами, та про його трудову діяльність говорять його грамоти і подяки від керівництва та вдячність від учнів.

Зустріч розпочалася з виступу бібліотекарів Середенко А.В. та Онищенко К.А. про історію хліба, яка сягає корінням в далеке минуле, сьогодення, цікавинки з історії хліба та нелегку, почесну працю людей, які його вирощують і виготовляють.

Хліб здавна символізував народний добробут, а люди, які виготовляють хліб, завжди користувались великою шаною.

Ведучі заходу читали хвилюючі вірші про хліб та хліборобську працю. Учні відгадували загадки, присвячені хлібові, взяли участь у бліц – турнірі, згадавши хліборобські професії від аграріїв, комбайнерів, шоферів до мукоробів і пекарів.

Працівники районного будинку культури виконали у подарунок мелодійні пісні. Всі діти люблять їсти запашну скоринку свіжого хліба. Цей присмак дитинства залишається з нами на все життя. По закінченню свята бібліотекарі пригостили всіх присутніх смачним короваєм та запросили розглянути викладку книг під назвою «Нам з землею разом жити».

      

Провідний фахівець з питань зайнятості

Арбузинського районного центру зайнятості

Шарата О.М.


Ярмарок професій

Впевненою ходою «закрокували» ярмарки професій у гості до старшокласників-випускників області. Одна із таких відбулась в Арбузинському районі, 7 листопада 2017 року в актовій залі Арбузинської РДА відбувся профорієнтаційний захід в якому взяли участь 140 майбутніх випускників 11 та 9 класів Арбузинського району, та 20 випускників Арбузинського професійного аграрного ліцею. Презентували свої навчальні послуги 7 навчальних закладів міст Миколаєва, Одеси, Харкова, Арбузинський професійний аграрний ліцей, Миколаївський національний університет ім.В.О.Сухомлинського, Миколаївський національний аграрний університет, Чорноморський національний державний університет ім. Петра Могили, Одеська національна академія харчових технологій, Харківський національний фармацевтичний університет, Комунальний вищий навчальний заклад «Первомайський медичний коледж».

    

Відкрив захід директор Арбузинського районного центру зайнятості Терлецький Віктор Іванович, наголосивши, що проведення ярмарку вже стало традиційним в Арбузинському районі. Перед майбутніми випускниками виступили заступник голови Арбузинської райдержадміністрації Василенко Алла Олександрівна та начальник відділу освіти молоді та спорту Арбузинської райдержадміністрації Дерій Валентина Василівна, побажали випускникам зробити свідомий та вдалий вибір професійного майбутнього.

      

Майбутні випускники мали можливість не тільки прослухати інформацію представників вузів, переглянути презентації, але й поспілкуватись з викладачами та студентами. Молоді люди зрозуміли, що отримавши одну із сучасних, затребуваних професій, вони завжди будуть конкурентоспроможними на ринку праці. А це гарантія, що робота в майбутньому буде цікавою, добре оплачуваною, перспективною у кар’єрному зростанні.

Сподіваємомь, що поради служби зайнятості, представників навчальних закладів, яких ми гостинно запросили на «Ярмарок професій», стануть в нагоді випускникам і вони ніколи не зіштовхнуться з проблемою безробіття.

Провідний фахівець з питань зайнятості

Арбузинського районного центру зайнятості

Шарата О.М.

 


Машиністи (кочегари)  котельні підвищують кваліфікацію за направленням  Арбузинського РЦЗ

 

З року в рік вже стало традицією в Арбузинському районному центрі зайнятості перед початком опалювального сезону проводити навчання Машиністів (кочегарів)  котельні з подальшим працевлаштуванням на підприємства, установи та організації, які обслуговують сфери освіти, медицини, комунальних послуг.

Напередодні цьогорічного опалювального сезону Арбузинський районний центр зайнятості організував зустріч з безробітними, які виявили бажання навчатись на короткотермінових курсах підвищення кваліфікації за професією Машиніст (кочегар)  котельні.  З 06  жовтня вже розпочала навчання перша група.

Упродовж багатьох років районний центр зайнятості для проведення професійного навчання безробітних співпрацює з Миколаївським навчально-курсовим комбінатом. В свою чергу навчальний заклад направляє кваліфікованих викладачів, які на високому рівні ознайомлюють слухачів з новими технологіями.

Після проходження навчання колишні безробітні кваліфіковано обслуговуватимуть котельні лікарні, дитячих садочків, Арбузинського професійного аграрного ліцею, Арбузинського комбінату комунальних послуг. Всі безробітні будуть працевлаштовані згідно з укладеними договорами, і головне, що навчання проводиться в смт. Арбузинка без виїзду до навчального закладу за межі району, що істотно економить час та кошти безробітних.

Провідний фахівець з питань зайнятості

Арбузинського РЦЗ

Шарата О..М.