200x200

Єдина Країна! Единая Страна!
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu

                                                                                                                                                                                                                                                                                           

День відкритих дверей в Арбузинському професійному аграрному ліцеї.

2019

День відкритих дверей — це традиційний захід, у рамках якого випускники шкіл мають змогу отримати необхідну інформацію для подальшого навчання. Особливо корисний він для абітурієнтів, які ще не визначилися з вибором  майбутньої професії або мають сумніви щодо того, з якою саме сферою діяльності пов’язати своє життя.

18 квітня 2019 року за сприяння Арбузинської районної філії Миколаївського обласного центру зайнятості професійний аграрний ліцей гостинно відчинив свої двері для  90 учнів шкіл селища та району. Дев’ятикласники  із с. Семенівка, с. Новокрасне, с. Кавуни та  Арбузинських шкіл №1, 2 мали змогу познайомитися з усіма професіями, які можна здобути  в освітньому закладі. Під час екскурсії ліцеєм молодь отримала детальну інформацію про нього,  побачила майстер-класи з кожної професії. Особливе  зацікавлення в учнів викликав інтерактивний тир в кабінеті «Захист Вітчизни», де вони спостерігали за вправністю наших учнів у збиранні автомата та його магазина, стрільби з різних видів зброї, а також  змогли спробувати власні сили  у влучності на тренажері; дехто надзвичайно захопився роботою на віртуальному тренажері по збиранню системного блоку комп’ютера. Кухарі показали цікавий майстер-клас з оздоблення овочів, а лаборанти продемонстрували визначення якості питної води.

 

  

  

  

  

По завершенню екскурсії всі пройшли до актової зали, де директор ліцею Людмила Миколаївна Петренко привітала гостей та запросила до ліцею на навчання, а вихованці вокально-естрадного  гуртка додали позитиву, показавши свої таланти.


2018

Вибір професії - дуже складне й відповідальне завдання. Ще Вільям Шекспір твердив: «Всі ми знаємо, хто ми є, але не знаємо, ким ми можемо бути. Помилитися не можна, інакше перекреслите своє життя, зруйнуєте майбутнє». Дізнатися про переваги тієї чи іншої професії, визначитись у виборі учням дев’ятих класів допомагають Дні відкритих дверей.

Саме такий захід  для нашого навчального закладу - справжнє свято, адже ми завжди раді знайомству з майбутньою учнівською молоддю. Відчиняючи двері в цей день, ми запрошуємо усіх зазирнути вперед, побачити реальне життя ліцею і уявити себе його учасником.

За сприянням Арбузинського Центру зайнятості населення майже 80 учнів дев’ятих класів Новоселівської та Арбузинських шкіл 19 квітня завітали до нашого навчального закладу.

Школярі мали можливість ознайомитися з навчальним закладом, його історією, традиціями, сучасною матеріально-технічною базою, умовами прийому та навчання, отримали інформацію щодо широкого спектру сучасних перспективних робітничих професій, за якими здійснюється підготовка у ліцеї.

Маршрут екскурсій пролягав через кабінети спеціальних дисциплін, лабораторії виробничого навчання, магазин-майстерню, навчальний бар, спортивні кімнати та актову залу.

Особливо гостей зацікавили майстер-класи, які демонстрували учні професій Кухар; кондитер, Офіціант; бармен, Продавець продовольчих товарів та Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу. Діти мали змогу не тільки спостерігати за процесом, а й самим спробувати сервірувати  стіл, вирізати прикраси із овочів,  виконувати деякі нескладні елементи оздоблення тістечка «Кошик» масляним кремом, користуватися касовим апаратом та спостерігати за колонією грибів через спеціальний мікроскоп.

    

  

Завершував День відкритих дверей концерт, на якому виступили вихованці естрадно-вокального гуртка ліцею. Із привітальним словом виступили директор Арбузинського Центру зайнятості населення Терлецький В.І. та директор ліцею Петренко Л.М., які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.

Сподіваємося, що 1 вересня ми побачимо серед першокурсників  наших сьогоднішніх гостей. Ми дуже чекаємо на Вас!


2017

Якщо театр починається з вішалки, то навчальний заклад - з Дня відкритих дверей. Саме після цієї події більшість абітурієнтів приймають остаточне рішення: вступати чи ні в обраний заклад.

День відкритих дверей став традиційним заходом для Арбузинського ПАЛ та Арбузинського Центру зайнятості населення.

У цьому навчальному році зустріч із учнями 9-х класів відбулася в ліцеї 19 квітня 2017 року. До ліцею разом з класними керівниками завітало 120 школярів із різних шкіл Арбузинського району.

Для школярів провели екскурсію по навчальних кабінетах професійно-теоретичної підготовки та по лабораторіях і майстернях, де здійснюється професійно-практична підготовка. Педагогічний колектив та учні ліцею сумлінно підготувалися до цього заходу та показали майстер-класи відповідно до своїх професій.

   

   

Підсумком заходу став невеликий концерт художньої самодіяльності, який підготували керівники гуртків Петренко І.М. та Хильовий В.Л.. У ньому брали участь ліцейні таланти: Романенко Віталій, Кривель Дарія, Пеннер Карина, Гнип Анна, Мішина Любов та Герасименко Віктор.

Із привітальним словом виступили директор ліцею Петренко Л.М. та спеціаліст Арбузинського центру зайнятості населення Шарата О.М., які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.

Арбузинський професійний аграрний ліцей гостинно відкриє свої двері 1 вересня всім бажаючим, хто хоче здобути диплом кваліфікованого робітника з професій громадського харчування, торгівлі, бухгалтерії або  аграрного спрямування:


2016

Традиційно, у квітні місяці, Арбузинський ПАЛ гостинно відчиняє двері перед випускниками шкіл району.  Навчальний рік скоро завершиться, тому учні замислюються над своїми подальшими планами. Саме з цією метою 14 квітня в ліцеї було організовано День відкритих дверей. До нашого навчального закладу завітало близько 70 дев’ятикласників  з Новоселівської, Садівської, Мар’янівської та Арбузинських ЗОШ №1 та №2.

Викладачі та майстри виробничого навчання розповіли гостям про  професії, які можна здобути у стінах ліцею, про перспективи працевлаштування, а також про можливість започаткування власної справи.

Учні першого курсу професії «Кухар; кондитер» продемонстрували невеличкий майстер-клас з нарізання овочів а  також показали різноманітні приклади  креативного  оздоблення других страв, а ще вразили чудовими, яскравими  та дуже апетитними  композиціями з овочей та фруктів.  В цьому юним кухарям  допомагали майстри в/н Зубра А.І. та Сідень О.М.

Майбутні продавці показали  вміння віртуозно пакувати подарункові товари різних розмірів та ваги.

 У навчальному барі майстер в/н Левіна В.Г. ознайомила школярів з матеріально базою, яка по праву вважається найпотужнішою серед ПТНЗ Миколаївської області.

Цікавою та змістовною була розповідь викладача  Балобанової І.С. про професію лаборанта, а другокурсники групи № 44 продемонстрували свої вміння робити досліди та показали результати учням за допомогою мікроскопу, так що кожен школяр міг переконатися в реальності експерименту.

Завдяки майбутнім  операторам  комп’ютерного набору, комплексно-методичне забезпечення професій поповнюється з року в рік. Учні створюють відеофільми, що стосуються технологічних процесів, покрокових  інструкцій приготування страв, знімають відео профорієнтаційної спрямованості.  Так гості побачили фільми про професії «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», «Тракторист–машиніст  с/г виробництва; слюсар з ремонту сільськогосподарської техніки», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних», і  звісно, представили власну спеціальність.

    

Після знайомства з матеріальною базою кабінетів та лабораторій,  школярі були запрошені до актової зали. Перед гостями слово мала директор ліцею – Петренко Л.М., яка детально розповіла про організацію навчально-виховного процесу,  про дозвілля, яке чекає учнів після уроків: у ліцеї працює два гуртки художньої самодіяльності, три спортивні секції, бібліотека, забезпечена Wi-Fi, два комп’ютерних класи, підключені до всесвітньої мережі, в яких дозволено працювати всім охочим. Керівник закладу наголосила ще на   одному  важливому  аргументі на користь навчання у ліцеї: держава забезпечує учнів щомісячною стипендією у розмірі 311 гривень,  а дітей, позбавлених батьківського піклування,  у розмірі – 961 гривня.

Про тісну співпрацю ліцею з Арбузинським районним центром зайнятості населення говорила Шарата Оксана Миколаївна, провідний спеціаліст цієї державної установи.

Після цього талановиті та творчо обдаровані ліцеїсти виступили на сцені з концертною програмою.

Тож з 1 червня приймальна комісія ліцею розпочинає свою роботу.  Випускники можуть подати  заяву на ім’я директора з зазначенням обраної професії,  до заяви додати документ про освіту в оригіналі; ксерокопію свідоцтва про народження або паспорт,  медичну довідку встановленого зразка,    6 фотокарток розміром 3 х 4 см.

Чекаємо майбутніх трактористів, кухарів, продавців, обліковців та лаборантів. Поспішайте поповнити нашу дружну ліцейну родину!

 


2015

     Відповідно до плану роботи ліцею та Арбузинського Центру зайнятості, з метою залучення випускників загальноосвітніх шкіл до вступу в наш навчальний заклад, 23.04.2015р був проведений День відкритих дверей.     До ліцею завітали  85  школярів 8-9 класів Арбузинських ЗОШ № 1 та №2 разом з класними керівниками.

     Педагогічний колектив та учні ліцею сумлінно підготувалися до цього традиційного заходу. Для школярів провели екскурсію по навчальних кабінетах професійно-теоретичної підготовки та по лабораторіях і  майстернях, де здійснюється професійно-практична підготовка.

     Майстер в/н професії «Офіціант; бармен» Левіна В.Г. докладно розповіла про цю популярну спеціальність та провела невеличкий майстер-клас по згортанню серветок. Учні, слідкуючи за  майстром, з задоволенням відтворювали різноманітні  способи складання текстильних серветок.

     Майстер-клас по пакуванню подарункових наборів тканиною продемонструвала випускниця ліцею Петренко Тетяна. «Лотос», «Кошик», «Бант» - всі ці способи були реалізовані швидко, естетично та майстерно.

     Завітали учні до майбутніх лаборантів,  де  викладач професійно-теоретичної підготовки Балобанова І. С. розповіла про дослідження, які здійснюють лаборанти та важливість цієї справи, адже від точності аналізу води, сільськогосподарської  продукції  залежить здоров’я людини. Майстер виробничого навчання Рудик О.П. провела аналіз питної води на лужність,  який показав, що вода Арбузинщини малопридатна до споживання. Школярі мали можливість побачити у мікроскопі кристали мідного купоросу,  які вирощували учні гр. №43.

     Ковальська І.В. докладно ознайомила учнів з «плюсами» та «мінусами» бухгалтерських професій, продемонструвавши навчальний відеофільм,  створений випускницею ліцею Звєковою Анастасією.

     Молодий майстер в/н Прижигалінський М.А. цікаво та докладно розповів школярам про професію  «Оператор комп’ютерного набору», а кращі учениці гр.. №42 Дідик А., Атоян А., Савченко А. демонстрували вміння по створенню плакатів у програмі MS Publisher  та роботу в MS Excel, MS Power Point.

    Під час екскурсії Катриченко С.В., викладач професії «Тракторист с/г виробництва;  слюсар з ремонту с/г машин та устаткування», розповів учням про переваги цієї надважливої аграрної спеціальності, адже наша країна з її чорноземами незабаром може стати житницею Європи.

    Зубар А.І. та учні її групи Петренко В., Качан О., провели майстер-клас по прикрашанню страв овочами.

   Урманчеєва К. та Примакова І., разом з майстром в/н Каленяк Л.В. показали елементи оздоблення кондитерських виробів масляним кремом. Бажаючих створити троянду або листки з крему не виявилось, але всі з захватом спостерігали за вмілими руками першокурсниць.

    Підсумком заходу став невеликий концерт художньої самодіяльності, який підготували керівники  гуртків  Петренко І.М. та Хильовий В.Л..  У ньому взяли  участь  ліцейні  таланти: Гордійчук  С., Атоян  А., Скрипкару М., Пронін В.,  Москалюк О.,  Голяк О., Чалюк А., Андрійчук А., Урманчеєва К.

   З заключним словом виступили директор ліцею Петренко Л.М. та директор Арбузинського центру зайнятості  населення Терлецький В.І., які побажали школярам наснаги в навчанні та свідомого вибору майбутньої професії.

   Педагогічний колектив чекатиме з нетерпінням 1 вересня 2015 р., щоб побачити в рядах зарахованих  на навчання випускників шкіл  смт. Арбузинка. До  зустрічі!