200x200

Єдина Країна! Единая Страна!
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Головна » Файли » Методична скарбничка

Конспект ЛПР Приготування препаратів для мікроскопування
[ Викачати з сервера (100.1 Kb) ] 06.05.2016, 10:52

Професія: Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу 3-го розряду

Предмет: Основи мікробіології

 

Тема програми:  Перетворення мікроорганізмами сполук вуглецю.

Тема уроку: Приготування та вивчення препаратів для мікроскопування (дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій).

Мета роботи:

  • Навчальна – закріплення набутих теоретичних знань учнів про збудників спиртового, молочнокислого та маслянокислого бродіння; удосконалення вмінь та навичок учнів в приготуванні препаратів для мікроскопування.
  • Розвиваюча – розвиток пам'яті, вміння і навички правильного користування лабораторним посудом, інструментами і матеріалами, розвиток логічного мислення,
  • Виховна– виховання старанності, наполегливості, інтересу до предмету та професії лаборанта, бажання творчо працювати.

Методична мета: закріплення теоретичного матеріалу шляхом виконання практичного завдання.

Міжпредметні звязки: спеціальна технологія, матеріалознавство, біологія, охорона праці, виробниче навчання.

Тип уроку: Урок закріплення та формування вмінь і навичок учнів на практиці.

Вид уроку: лабораторно-практична робота.

КМЗ уроку: ПК, презентація, текстові завдання, учнівські повідомлення-презентації, роздатковий матеріал, ілюстративний матеріал, завдання на картках, контрольні запитання;

МТБ: лоток, предметне скло, покривне скло, промивалка,  бактеріологічна петля, спиртівка, пробірки з культурами мікроорганізмів, фільтрувальний папір, мікроскоп, барвники (метиленовий синій, фуксин), спирт, розчин Люголя.

Методи навчання: навчально-дослідницький.

Тривалість роботи – 2 години.

Хід уроку:

І. Організаційна частина

1. Перевірка наявності учнів на уроці.
2. Перевірка готовності учнів до уроку (зовнішній вигляд, наявність спецодягу).

ІІ. Вступний інструктаж.

  1. Повідомлення теми і мети уроку.
  2. Мотивація навчальної діяльності учнів.
  • Я рада вас бачити сьогодні на уроці здоровими та енергійними. Сподіваюся, що сьогодні в роботі ви досягнете значних успіхів.

Розпочинаємо  лабораторно-практичну роботу.  Давайте пригадаємо, яку тему програми предмета «Основи мікробіології»  ми вивчаємо?

  • …так це різні види бродіння, або перетворення сполук вуглецю мікроорганізмами.

Що називають бродінням? (це безкисневий процес розкладу вуглеводів з утворенням вуглекислого газу, води та інших речовин)

Які типи бродінь ви знаєте? (спиртове, молочнокисле, маслянокисле та ін..)

Які мікроорганізми є збудниками цих бродінь? (дріжджі, молочнокислі, маслянокислі, оцтовокислі бактерії)

Як використовуються процеси бродіння у практичній діяльності людини?(для випікання хліба, у виробництві пива, вина, квашенні овочів, силосуванні кормів, у виробництві кисломолочних продуктів, твердих сирів)

Для того, щоб ви, як майбутні лаборанти краще ознайомилися зі збудниками процесів бродіння, ми сьогодні приготуємо препарати цих мікроорганізмів і вивчимо особливості їх будови.

Тема сьогоднішнього уроку: Приготування та вивчення препаратів для мікроскопування (дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій).

Мета нашої ЛПР - закріпити набуті теоретичні знання про збудників різних видів бродінь та удосконалити вміння готувати препарати для мікроскопування.

  1. Перевірка теоретичних знань, пов'язаних з темою.
  1. Деякі учні отримали домашні завдання. Їм необхідно було узагальнити теоретичні відомості  та створити міні-презентації про особливості та збудників основних типів бродінь.(1 учень – спиртове бродіння; 2 учень – молочнокисле бродіння; 3 учень – маслянокисле бродіння)

Для того, щоб перевірити і закріпити ваші теоретичні знання, виконаємо наступні завдання.

  1. Обрати правильну відповідь:

Який відомий вчений довів і обґрунтував біологічну природу процесів бродіння?

А) Луї Пастер;

Б) Роберт Кох;

В) Ілля Мечников

Яку назву мають мікроорганізми, що живуть в безповітряному середовищі?

А) аероби;

Б) анаероби;

В) факультативні анаероби.

Збудниками спиртового бродіння є:

А) маслянокислі бактерії;

Б) плісеневі гриби;

В) дріжджі, мукорові гриби, деякі бактерії

Кулясті молочнокислі бактерії, з’єднані в короткі ланцюжки мають назву:

А) молочний стрептокок;

Б) сирна паличка;

В) ацидофільна паличка.

Дріжджі за типом дихання відносяться до групи:

А) аеробів;

Б) анаеробів;

В) факультативних анаеробів

Що утворюється в процесі окислення етилового спирту за допомогою оцтовокислих бактерій?

             А) оцет;

             Б) ацетон;

             В) лимонна кислота.

  1. Закінчити речення:

Оцтовокисле бродіння використовується для промислового виробництва….(оцту).

Виробничі дріжджі поділяють на такі види…(хлібопекарські, пивні, кормові, спиртові)

В результаті лимоннокислого бродіння утворюється…(лимонна кислота)

Маслянокислі бактерії утворюють спори, тому вони мають форму…(тенісної ракетки чи веретена)

  1. Встановити відповідність.

Пропоную учням по черзі обрати картинку з продуктом і віднести її до того виду мікроорганізмів, завдяки якому одержують даний продукт. (дріжджі –пиво, вино, хліб, гліцерин,спирт;

молочнокислі бактерії – просто кваша, ряжанка, йогурт, квашені овочі, силос, сир;

маслянокислі бактерії – масляна кислота, солодощі і парфуми; оцтовокислі бактерії – оцет, оцтова кислота)

 

  1. Послідовність організації робочого місця при приготуванні препаратів для мікроскопування.

Порядок виконання роботи:

  1. Виготовити препарати культур дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій.
  2. Розглянутивиготовлені препарати під мікроскопом.
  3. Замалювати форму клітин дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій, порівняти їх будову.
  4. Написати висновок про виконану роботу.

Перш за все ми повинні визначитися, який нам потрібен буде лабораторний посуд, інструменти і матеріали (лоток, предметне скло, покривне скло, промивалка,  бактеріологічна петля, спиртівка, пробірки з культурами мікроорганізмів, фільтрувальний папір, мікроскоп, барвники, спирт, розчин Люголя).

 

Перед тим як почати нашу роботу з приготування препаратів, що ми ще повинні повторити? (учні: правила роботи в мікробіологічній лабораторії і техніку безпеки)

Правила роботи в мікробіологічній лабораторії і техніка безпеки

  1. У лабораторії забороняється:
  • ходити у верхньому одязі, класти на столи сумки, пакети та інші особисті речі;
  • виходити за межі лабораторії в халатах або одягати верхній одяг на халат;
  • приймати їжу;
  • робити різкі рухи, вести сторонні розмови, ходити по лабораторії без потреби;
  • виносити мікробні культури за межі лабораторії;
  • задмухувати полум’я спиртівки чи запалювати одну спиртівку від іншої.
  1. Працювати ви будете в парах, тому за кожною групою учнів (2 особи) закріплюється постійне робоче місце, яке повинно триматися в порядку протягом всього заняття;
  2. При роботі зі скляним посудом пам’ятайте, що скло ламке, легко б’ється та тріскається від ударів та різкої зміни температури.
  3. Будь-які роботи з культурами мікроорганізмів повинні виконуватися на лотках.
  4. Після закінчення роботи робоче місце необхідно привести в порядок, а посуд і лотки ретельно вимити.

 

Показ прийомів викладачем:

Дослідження мікроорганізмів проводять або у живому або ж у фіксованому забарвленому стані.

Живі препарати використовуються для вивчення розмірів, форми, структури, рухливості, характеру розмноження, утворення спор тощо.

Для того, щоб добре роздивитись форму багатьох, особливо дрібних та слабко забарвлених мікроорганізмів, їх необхідно пофарбувати. Для цього використовують фіксовані забарвлені препарати.

На сьогоднішньому уроці ми приготуємо живі препарати маслянокислих бактерій та забарвлені препарати дріжджів і молочнокислих бактерій.

І почнемо ми з приготування фіксованих забарвлених препаратів культури дріжджів і молочнокислих бактерій

Фіксовані забарвлені препарати готують у декілька етапів:

  1. виготовлення мазка,
  2. висушування,
  3. фіксація,
  4. забарвлення,
  5. мікроскопування.

Демонстрація відеоролика (2 хв)

При роботі з чистими культурами одного виду мікроорганізмів важливо не допустити їх забруднення іншими мікробами. Щоб не заразити чисті культури сторонніми мікроорганізмами, при виготовленні препаратів необхідно дотримуватись стерильності та чіткої послідовності дій на етапі виготовлення мазка.

1-й етап – виготовлення мазка (демонстрація)

1. Запалити спиртовий пальник. Приготувати чисте предметне скло (попередньо знежирене за допомогою спирту).

2. Пробірку з культурою мікроорганізмів взяти в ліву руку.

3. У праву руку взяти бактеріологічну петлю і прожарити її у верхній частині полум’я пальника. Металеву частину держака повільно пронести через вогонь два-три рази.

4. Не випускаючи петлі, мізинцем і безіменним пальцем правої руки витягнути ватну пробку з пробірки.

5. Край відкритої пробірки пронести через полум’я пальника.

6. Ввести в пробірку стерильну петлю, охолодити її, торкаючись внутрішньої поверхні пробірки, а потім взяти петлею невелику кількість мікробної маси.

7. Шийку пробірки і ватну пробку провести через верхню частину полум’я пальника і закрити пробірку пробкою.

8. Пробірку поставити в штатив, а петлею нанести на чисте предметне скло досліджувану культуру мікроорганізмів і розподілити рівномірно на площі 1-4 см2, зробивши якомога тонший мазок.

9. Залишки бактерій на петлі обпалити в полум’ї пальника.

 

Наступний етап приготування препарату – це висушування.

2-й етап - висушування

10. Виготовлений препарат висушити, тримаючи скло високо над полум’ям (або при кімнатній температурі)

3-й етап – фіксація

З якою метою проводиться фіксація препаратів? (фіксація дає можливість швидко вбити мікроорганізми, міцно прикріпити їх до скла і добре профарбувати)

Які види фіксації вам відомі? (термічна і хімічна фіксація)

11. Зафіксувати препарат, тобто вбити мікроорганізми і забезпечити їх прилипання до поверхні скла. Для цього скло з препаратом дріжджів провести тричі через верхню частину полум’я пальника (тобто провести термічну фіксацію). А на препарат з молочнокислими бактеріями нанести на 5-7 хвилин етиловий спирт (провести хімічну фіксацію).

 

4-й етап – забарвлення (простий метод)

Які розрізняють методи фарбування бактерій? ( прості і складні методи)

12. Фіксований препарат залити кількома краплями барвника. Препарат дріжджів - фуксином, молочнокислі бактерії – метиленовим синім. Розподілити барвник по всій поверхні мазка. Фарбувати препарат фуксином протягом 1-2 хв, метиленовою синькою – 5 хв. Потім фарбу злити, препарат добре промити дистильованою водою.

Скло з країв протерти фільтрувальним папером, препарат висушити при кімнатній температурі.

 

5-й етап - проведення мікроскопії

Виготовлені препарати дріжджів і молочнокислих бактерій розглянути спочатку при малому збільшенні мікроскопа (об’єктив *8).

Потім нанести на препарат краплю імерсійної олії і розглянути препарат під великим збільшенням мікроскопа (об’єктив *90).

Знайти брунькотвірні овальні клітини дріжджів та кулясті чи паличкоподібні клітини молочнокислих бактерій.

 

Закріплення.

На слайді ви бачите неправильну  послідовність виготовлення препарату, розташуйте всі етапи відповідно до методики.

 

Приготування препарату культури маслянокислих бактерій.

Культуру маслянокислих бактерій ми будемо досліджувати у живому стані.

Які ви знаєте способи приготування живих препаратів мікроорганізмів? (роздавлена крапля, висяча крапля)

Для того, щоб виготовити препарат з культури маслянокислих бактерій ми застосуємо спосіб «роздавлена крапля»

  1. Краплю збродженої рідини перенести на підготовлене предметне скло і розподілити рівномірно на площі 1-4 см2 (з дотриманням чистоти виготовлення препарату, що вже зазначалося вище)
  2. На препарат нанести краплю розчину Люголя і перемішати.
  3. Накрити краплю покривним склом так, щоб під ним не утворювалися бульбашки повітря. Надлишок рідини відтягнути фільтрувальним папером.
  4. Препарат розглянути під мікроскопом при збільшені 15´40 або 15´90 (попередньо нанести на покривне скло краплю імерсійної олії).
  5. Знайти булавовидні потовщені палички маслянокислих бактерій роду Clostridium, у клітинах яких видно спори. Пригадайте, що у клітинах цих бактерій є крахмалеподібні зерна, які з розчином йоду забарвлюються в синій колір.

 

Так як наша робота пов’язана з технікою мікроскопування, ми повинні згадати порядок роботи з світловим мікроскопом. У вас на партах знаходиться текст про порядок роботи зі світловим мікроскопом, але в ньому не вистачає деяких слів, вставте їх.

Порядок роботи зі світловим мікроскопом.

  1. Мікроскоп виймають з футляра і переносять на робоче місце, тримаючи його однією рукою за штатив (ніжку),  другою – за тубусотримач.
  2. Мікроскоп нахиляти не можна, оскільки при цьому може випасти окуляр з тубуса.
  3. Мікроскоп розташовують на робочому столі тубусотримачемдо себе на відстані 5-7 см від кінця стола.
  4. Установлюють рівномірне освітлення поля зору мікроскопа. Для цього, дивлячись в окуляр мікроскопа,  дзеркалом спрямовують промінь світла від джерела світла на об’єктив.
  5. Настройку освітлення проводять об’єктивом *8. При правильному встановленні освітлення поле зору мікроскопа  буде являти собою коло, добре і рівномірно освітлене у всіх точках.
  6. При перегляданні незабарвлених препаратів використовувати звужену діафрагму (малий отвір) і опущений конденсор, а при спостереженні забарвлених препаратів – відкриту діафрагму (великий отвір) і піднятий конденсор.
  7. На предметний столик під об’єктив помістити препарат і закріпити його затискачами.
  8. За допомогою макрометричного гвинта опустити об’єктив малого збільшення (*8) майже впритул до предметного скла. Повільно повернути макрогвинта проти годинникової стрілки до появи чіткого зображення досліджуваного препарату.
  9. Після цього мікрометричним гвинтом відрегулювати різкість.
  10. На препарат нанести імерсійну олію і, повернувши револьверну голівку, встановити об’єктив  *90  так, щоб лінза об’єктива занурилась в імерсійну рідину і злегка доторкнулась поверхні скла.
  11.  Після завершення роботи зняти серветкою олію з лінзи об’єктива *90. Перевести мікроскоп на мале збільшення, дзеркало встановити у вертикальне положення.

 

Бажаю вам успіху та натхнення в досягненні поставленої мети і пам’ятайте, що: «Єдиний шлях,що веде до знань- це діяльність».Так сказав Джордж Бернард  Шоу.

 

ІІІ. Поточний інструктаж.

  1. Обхід робочих місць з метою перевірки:

- готовності учнів до виконання роботи;

- якості виконання роботи;

- дотримання учнями правил з техніки безпеки;

- організацію учнями своїх робочих місць;

- раціональне використання учнями матеріалів та часу.

  1. Додаткові  індивідуальні та фронтальні інструктажі на робочих місцях.

ІV. Заключний інструктаж.

  1. Доповідь учнів про результати роботи.
  2. Розбирання викладачем позитивного і негативного.
  3. Виставлення оцінок.
  4. Аналіз результатів лабораторно-практичної роботи.
  5. Перелік контрольних питань і завдання на наступну ЛПР.
  6. Прийняття робочих місць.

 

 

Основи мікробіології 3 розряд

Тестовий контроль по темі: «Перетворення мікроорганізмами

сполук вуглецю (бродіння)»

 

І рівень ( 3 бали)

  1. Встановіть відповідність між групою мікроорганізмів і процесом бродіння до якого вони призводять:

А) Дріжджі

1) Молочнокисле бродіння

Б) Молочнокислі бактерії

2) Оцтовокисле бродіння

В) Маслянокислі бактерії

3) Спиртове бродіння

Г) Оцтовокислі бактерії

4) Лимоннокисле бродіння

Д) гриби роду Аспергілюс нігер

5) Бродіння клітковини в організмі жуйних тварин

Е) Анаеробні бактерії-симбіонти

6) Маслянокисле бродіння

 

ІІ рівень ( 3 бали)

Оберіть правильну відповідь.

  1. Бродінням називають:

А) дихання мікроорганізмів в умовах доступу кисню;

  1. безкисневий процес розкладу вуглеводів з утворенням вуглекислого газу, води та інших речовин;

В) фотосинтезу у бактерій.

  1. Факультативні анаероби – це мікроорганізми, які живуть:

А) без доступу повітря;

Б) в умовах доступу повітря;

В) і при наявності і при відсутності повітря.

  1. В процесі бродіння мікроорганізми розкладають такі органічні речовини:

А) вуглеводи;

Б) білки;

В) жири.

  1. Збірна група грибів, які існують у вигляді брунько твірних клітин і колоній – це:

А) кишкові палички;

Б) дріжджі;

В) бактеріофаги.

  1. Ефіри масляної кислоти використовуються:

А) у хлібопекарській промисловості;

Б) у кондитерській і парфумерній промисловості;

В) у виробництві пива.

  1. Що утворюється в процесі окислення етилового спирту за допомогою оцтовокислих бактерій?

А) оцет;

Б) ацетон;

В) лимонна кислота.

 

ІІІ рівень (3 бали)

  1. Правильні твердження позначте знаком  ( +)  , неправильні знаком ( -):

А) Процес квашення овочів відбувається за участю молочнокислих бактерій.

Б) Фіксація мазків проводиться для того, щоб висушити препарат.

В) Дріжджі використовують в тваринництві як харчовий і кормовий продукт.

Г) Спиртовим бродінням називається процес розкладу цукру мікроорганізмами на спирт і вуглекислий газ.

Д) Кінцевим продуктом маслянокислого бродіння є молочна кислота.

Е) Маслянокислі бактерії можуть викликати псування картоплі, овочів, спучування сирів, консервів, зволоження борошна.

 

  • V рівень (3 бали)

Запропонуйте вирішення проблемних ситуацій.

  1. Після нанесення мазка його треба висушити на повітрі, але це займе більше часу, ніж хотілося б. Ваші дії?
  2. Після нанесення і висушування мазка вам треба його зафіксувати. Які будуть ваші дії, щоб впевнитись, що мазок зафіксований?
  3. При мікроскопуванні препарату при збільшені об’єктиву на 40 ви не можете дати характеристику мікроорганізмам. Ваші дії?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основи мікробіології 3 розряд

Інструкційна картка  ЛПР №3

 

Тема уроку: Приготування та вивчення препаратів для мікроскопування (дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій)

 

Лабораторний посуд, інструменти і матеріали: лоток, предметне скло, покривне скло, промивалка,  бактеріологічна петля, спиртівка, пробірки з культурами мікроорганізмів, фільтрувальний папір, мікроскоп, барвники, спирт, розчин Люголя.

Правила роботи в мікробіологічній лабораторії і техніка безпеки:

  1. У лабораторії забороняється:
  • ходити у верхньому одязі, класти на столи сумки, пакети та інші особисті речі;
  • виходити за межі лабораторії в халатах або одягати верхній одяг на халат;
  • приймати їжу;
  • робити різкі рухи, вести сторонні розмови, ходити по лабораторії без потреби;
  • виносити мікробні культури за межі лабораторії;
  • задмухувати полум’я спиртівки чи запалювати одну спиртівку від іншої.
  1. За кожною групою учнів (2 особи) закріплюється постійне робоче місце, яке повинно триматися в порядку на протязі всього заняття;
  2. При роботі з скляним посудом пам’ятайте, що скло ламке, легко ламається, б’ється та тріскається від ударів та різкої зміни температури.
  3. Будь-які роботи з культурами мікроорганізмів повинні виконуватися на лотках.
  4. Після закінчення роботи робоче місце необхідно привести в порядок, а посуд і лотки ретельно вимити.

 

Порядок виконання роботи:

  1. Виготовити препарати культур дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій (додаток 1)
  2. Розглянутивиготовлені препарати під мікроскопом.
  3. Замалювати форму клітин дріжджів, молочнокислих та маслянокислих бактерій, порівняти їх будову.
  4. Написати висновок про виконану роботу.

 

 

 

Додаток 1

 

Етапи виготовлення препарату

Культура №1

Дріжджі

Культура №2

Молочнокислі бактерії

Культура №3

Маслянокислі бактерії

 

  1. Приготування мазка

 

1. Запалити спиртовий пальник.

2. Пробірку з культурою мікроорганізмів взяти в ліву руку.

3. У праву руку взяти бактеріологічну петлю і прожарити її у верхній частині полум’я пальника. Металеву частину держака повільно пронести через вогонь два-три рази.

4. Не випускаючи петлі, мізинцем і безіменним пальцем правої руки витягнути ватну пробку з пробірки.

5. Край відкритої пробірки пронести через полум’я пальника.

6. Ввести в пробірку стерильну петлю, охолодити її, торкаючись внутрішньої поверхні пробірки, а потім взяти петлею невелику кількість мікробної маси.

7. Шийку пробірки і ватну пробку провести через верхню частину полум’я пальника і закрити пробірку пробкою.

8. Пробірку поставити в штатив, а петлею нанести на чисте предметне скло досліджувану культуру мікроорганізмів і розподілити рівномірно на площі 1-4 см2.

9. Залишки бактерій на петлі обпалити в полум’ї пальника.

2. Висушування

Препарат висушити, тримаючи скло високо над полум’ям.

 Препарат висушити, тримаючи скло високо над полум’ям.

 

-

3. Фіксація

Препарат провести тричі через верхню частину полум’я пальника

(термічна фіксація)

На препаратнанести на 5-7 хвилин етиловий спирт

(хімічна фіксація)

 

-

4. Забарвлення

Препарат залити кількома краплями фуксину,розподілити барвник по всій поверхні мазкаі залишити на 1-2 хв.

Потім фарбу злити, препарат добре промити водою.

Скло з країв протерти фільтрувальним папером, препарат висушити.

Препарат залити кількома краплями метиленового синього,розподілити барвник по всій поверхні мазка і залишити на 5 хв.

Потім фарбу злити, препарат добре промити водою.

Скло з країв протерти фільтрувальним папером, препарат висушити.

На препарат нанести краплю розчину Люголя  і перемішати.

Накрити краплю покривним склом так, щоб під ним не утворювалися бульбашки повітря.

Надлишок рідини відтягнути фільтрувальним папером.

 

Техніка мікроскопування

Препарати розглянути під мікроскопом, спочатку  при малому збільшенні (об’єктив *8).

Далі нанести на препарат краплю імерсійної олії і розглянути препарат під великим збільшенням (об’єктив *90).

 

Критерії оцінювання ЛПР №3

 

з/п

 

П.І.Б.

 

Теоретична відповідь

12б.

Практична частина

Дотримання правил ТБ

2б.

Приготування мазка

2б.

Фіксація мазка

2б.

Фарбування мазка

2б.

Техніка мікроско-

пування

2б.

Оформлення висновку

2б.

 

Підсумок

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Порядок роботи зі світловим мікроскопом

  1. Мікроскоп виймають з футляра і переносять на ___________ місце, тримаючи його однією рукою за _____________,  другою – за _____________.
  2. Мікроскоп ____________ не можна, оскільки при цьому може випасти __________ з тубуса.
  3. Мікроскоп розташовують на робочому столі тубусотримачемдо себе на відстані ______ см від кінця стола.
  4. Установлюють __________освітлення поля зору мікроскопа. Для цього, дивлячись в ___________ мікроскопа, дзеркалом спрямовують промінь світла від джерела світла на об’єктив.
  5. Настройку освітлення проводять об’єктивом * ___. При правильному встановленні освітлення поле зору мікроскопа  буде являти собою _________, добре і рівномірно освітлене у всіх точках.
  6. При перегляданні незабарвлених препаратів використовувати ___________ діафрагму (малий отвір) і опущений конденсор, а при спостереженні забарвлених препаратів – відкриту діафрагму (великий отвір) і _______________ конденсор.
  7. На ___________ столик під об’єктив помістити препарат і закріпити його ______________.
  8. За допомогою _______________ гвинта опустити об’єктив малого збільшення (*8) майже впритул до предметного скла. Повільно повернути макрогвинт  ___________ годинникової стрілки до появи чіткого зображення досліджуваного препарату.
  9. Після цього ___________ гвинтом відрегулювати різкість.
  10. На препарат нанести імерсійну _____________ і, повернувши револьверну голівку, встановити об’єктив  *______ так, щоб лінза об’єктива занурилась в імерсійну рідину і злегка доторкнулась поверхні скла.
  11. Після завершення роботи зняти серветкою олію з лінзи об’єктива *_____. Перевести мікроскоп на ________ збільшення, дзеркало встановити у _____________ положення.

 

 

 

Категорія: Методична скарбничка | Додав: chuiko
Переглядів: 10237 | Завантажень: 36 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: