200x200

Єдина Країна! Единая Страна!
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Menu
Головна » Файли » Методична скарбничка

Методи посіву в товщу та на поверхню живильних середовищ
[ Викачати з сервера (40.0 Kb) ] 14.06.2016, 10:04

План уроку

Тема: Техніка посіву на різні живильні середовища.

Тема уроку: Посів в товщу та на поверхню живильного середовища.

Мета:

  1. Методична – застосування інтерактивного методу «Навчаючись-навчаю»  під час виконання робіт по посіву в різні живильні середовища.
  2. Навчальна – набути навички роботи по посіву досліджуваного зразку в товщу та на поверхню живильного середовища
  3. Виховна – виховання зацікавленості до обраної професії
  4. Розвивальна – розвиток пізнавальної активності і професійної самостійності

Тип уроку – удосконалення умінь та формування навичок.

Методи навчання:

  1. Наочний
  2. Репродуктивний
  3. Продуктивний
  4. Майстер – клас від лаборантів 3 розряду.

Матеріально-технічне обладнання: МПА, широкогорлі плоскодонні колби, ватно-марлеві пробки, електроплитки, чашки Петрі, піпетки, спиртівки, вода, папір, термостат.

Навчально-виробничі роботи

  1. Стерилізація хімічного посуду (Чашки Петрі, піпетки)
  2. Приготування МПА
  3. Провести посіви в товщу та на поверхню живильного середовища

 

Дотримання правил техніки безпеки

  1. Бути обережними при роботі:

- електроплитками

- спиртівками

    2.  Обережне поводження з скляним посудом.

Хід уроку

  1. Організаційна частина              5хв.

 

II.       Вступний інструктаж             40хв.

  1. Повідомляю тему та навчальну мету уроку.
  2. Перевіряю знання учнів:

      1. Призначення живильних середовищ

      2. Класифікація ЖС

      3. Які вимоги ставляться до ЖС?

      4. При якій температурі можна розливати ЖС та проводити  посіви. Чому?

      5. Яку роль при посівах відіграє спиртівка?

    3. Подача нового матеріалу –

Довожу до відома учнів перелік навчально-виробничих робіт, які вони повинні виконати  протягом уроку виробничого навчання.

При поясненні нового матеріалу залучаю учнів 42 групи, які вже мають 3 – й розряд лаборанта хіміко-бактеріологічного аналізу.  Пишенін Максим та Дідик Анастасія проводять показ – презентацію методів посіву в товщу та на поверхню живильного середовища. Після презентації показують майстер-клас з посівів зразків води на поверхню та в товщу живильного середовища.

Після проведення майстер-класу декілька учнів групи №43 пробують повторити операції з вказаних видів посіву.

4.Звертаю увагу на допущені помилки та  на ті помилки, які можуть допустити учні під час проведення посівів.

5. Підводжу висновки  вступного інструктажу.

 

III. Поточний інструктаж           200хв.

Перший обхід – з метою перевірки, як учні готують посуд до стерилізації та завдають в термостаті вірний режим стерилізації.

Другий обхід - з метою перевірки, як учні готують живильне середовище (МПА).

Третій обхід - з метою перевірки, як учні проводять посіви.

Четвертий обхід - з метою перевірки, як закладаються чашки Петрі в термостат для культивування мікроорганізмів.

 

IV. Заключний інструктаж             25хв.

  1. Підвожу підсумки уроку, вказую на досягнення та на допущені помилки.
  2. Виставляю оцінки з короткою характеристикою.
  3. Видаю домашнє завдання:  посів в рідке живильне середовище Ейкмана

Прибирання робочих місць.

Категорія: Методична скарбничка | Додав: pryzhyhalinskyimaxim
Переглядів: 1294 | Завантажень: 11 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: